کتابخانه

معرفی کتابخانه

در حال حاضر کتابخانه دانشکده مهندسی برق و دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر، مشترک می­‌باشند و زیر نظر معاونت پژوهشی دانشکده و کتابخانه مرکزی فعالیت می­‌کند.
کتابخانه، در طبقه سـومِ ساختمان دانشکده،  با مساحت 506 متر مـربع  واقع شده است و  از چهار بخش سـالن مطالعه، بخش پشتیبانی (مجموعه­‌سازی، فهرست­‌نویسی و اطلاع‌­رسانی)، مخـزن و میز امانــت، تشکیل شده است.
سـالن مطــالعه ظرفیت پذیرایی از 114 دانشجوی مهندسی برق و کامپیوتر،در تمامی مقاطع، برای نشستن را دارد  و فقط پذیرای دانشجویان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر می‌­باشد.
در سالن مطالعه میـز­ها به‌صورت انفــرادی چیده شده، که سکوت را چند‌ برابر افزایش داده است. بخـش مخزن در حدود 3000 عنـوان کتـاب فارسی و 4000  عنـوان کتـاب لاتیـن را در خود جای داده است و چیـدمان کتاب­‌ها بر اساس رده­‌بندی دپویی می‌­باشد و با توجه به قفسه‌ ­باز بودن مجموعه، مراجعین به تمامی کتـاب­‌ها دسترسی دارند.

خدمات قابل ارائه
  • 1- امانت، تمدید و بازگشت کتاب در سامانه کتابخانه‌ای

  • 2- ایجاد فضایی مناسب برای مطالعه و افزایش تمرکز در سالن مطالعه

  • 3- تهیه منابع مورد نیاز پژوهش (کتاب فارسی، کتاب انگلیسی، کتاب دیجیتال و گویا، دانلود PDF کتاب، مقاله فارسی، مقاله انگلیسی و پایان نامه فارسی)

تسويه‌حساب

 مراحل تسویه‌حساب دانشجویان به این‌ شیوه است که، پس از مرحله تحویل کارت دانشجویی به واحد حراست دانشگاه، اسم دانشجو در سیستم فارغ‌التحصیل کتابخانه ظاهر می‌­شود و با بررسی وضعیت دانشجو، چنانچه دانشجویی به کتابخانه بدهکار نباشد (کتاب سیستمی و یا امانت دستی)، تسویه به‌صورت اتوماتیک انجام می­‌گیرد و نیازی به تماس با کتابخانه، یا مراجعه حضوری نمی‌­باشد.

پس از تحویل کارت دانشجویی،  تا 24 ساعت اداری منتظر مانده و در صورت نمایش متن "بدهکار" در کارتابل دانشجو، در سیستم جامع دانشگاهی(گلستان)، شخص باید کتاب مورد نظر را به کتابخانه باز گرداند تا مراحل تسویه حساب، انجام گردد.

اطلاعات تماس
29904155
ساعت کار: 15-8
پیوند‌ها
 نرم‌افزار کتابخانه (آذرسا)
آموزش {جستجو/ تمدید/ استفاده از پایان­‌نامه و پایگاه­‌های اطلاعاتی}